גיל נדל משרד עורכי דין

 

חוקיות היבוא – הצלחה בבית המשפט

 
עוד בנושא
הקמת מאגר החלטות ועדת היבוא
מצלמות דיגיטליות מוחדשות
הלבשה
חלקי חילוף לרכב
עוד בנושא
מדפסות
כללי 1
הלבשה תחתונה
מדפסות
מכונה לתקשורת פנים
בית המשפט השלום בחיפה: הפחתת עיצום כספי שהוטל בגין ניסיון הברחת כספים
מטולי וידאו "לא ביתיים"
הלבשה וחגורות
הלבשה וחגורות
אוזניות אלחוטיות
אוזניות אלחוטיות
אוזניות אלחוטיות
טקסטיל - סימון
מוצרי טקסטיל
חלקי חילוף לרכב
מטולי וידאו "לא ביתיים"
צמר
מדפסות
עוד בנושא
לאחרונה הצליח משרדנו, במסגרת התדיינות משפטית קצרה, לבטל שתי החלטות של וועדת היבוא שהטילו כופר כסף, ואף לבטל את רישומי העבירות.
 
תחילתו של הענין בשני מקרים שלדעת בית המכס נתב"ג הוו הפרת של הוראות חוקיות היבוא. לא היה מנוס לשני היבואנים אלא לשלם את כופר הכסף על מנת לשחרר את הסחורה. בהמשך פנו היבואנים וסוכן המכס שלהם, באמצעות משרדנו, לוועדת היבוא, על מנת לשכנעה כי אין מדובר בהפרה של חוקיות היבוא.
 
הנימוקים לכך היו ברורים: במקרה אחד, לשונו של צו יבוא חופשי היתה מאד עמומה, והפירוש ההגיוני שלה היה כעמדת היבואן; במקרה השני, היבואן נקט בעמדת סיווג סבירה ביותר, שאף אם לא היתה נכונה, הרי שההסתמכות עליה הצדיקה אי הצגת האישור (לפי עמדת הסיווג של המכס היה צורך באישור, ואילו לפי עמדת הסיווג של היבואן לא היה צורך באישור). ובכל זאת, וועדת היבוא לא השתכנעה.
 
בנסיבות אלו, לא היה מנוס אלא להגיש תביעה לבית המשפט. לשמחת כולם, פרקליטות מחוז ירושלים, יחד עם המחלקה המשפטית שבהנהלת המכס, ומשרד התמ"ת, הסכימו, מבלי להודות בטענות היבואנים, להגיע להסדר מוסכם, שבמסגרתו בוטלה העבירות וכופר הכסף הוחזר ליבואנים. אז בכל זאת, בסופו של דבר יש עם מי לדבר.